Niejedna droga prowadzi do Gościńca... Poniżej znajdują się krótkie wskazówkami dojazdu

 

 

UWAGA! W PROGRAMACH NAWIGACYJNYCH OPARTYCH NA MAPACH GOOGLE ZNAJDUJE SIĘ BŁĄD UNIEMOŻLIWIAJĄCY DOJAZD DO GOŚCIŃCA.

Wszystkich jadących Zakopianką od strony Myślenic prosimy nie skręcać w Pcimiu na drogę alternatywną, krótszą o kilka minut. Droga ta jest nieprzejezdna dla samochodów osobowych.
Jedyna możliwość dojazdu od Zakopianki jest przez Mszanę Dolną. Należy zjechać z drogi S7 dopiero w miejscowości Lubień.

 

Dojazd do Gościńca

 

Jadąc od Krakowa, czy Nowego Targu, najlepiej trzymać się popularnej "Zakopianki". Można też jechać przez Wieliczkę i Dobczyce. Ze strony Nowego Sącza warto wybrać się trasą nr 28. Jadąc autostradą A4 ze wschodu warto zjechać w Targowisku i przez Gdów dostać się do Dobczyc. W dalszej kolejności proponujemy:

  • jadąc od strony Dobczyc kierować się na Wiśniową, później przez Kobielnik do Węglówki.
  • przyjezdni od strony Limanowej (kierunek na Nowy Sącz) powinni w Kasinie Wielkiej skręcić na Wiśniową, a później odbić w lewo w kierunku Węglówki.
  • kierując się z Lubnia (z Zakopianki), w Kasince Małej należy skręcić w kierunku Węglówki
  • przejeżdżając przez Mszanę Dolną, należy skręcić w kierunku Kasinki Małej, później w kierunku Węglówki.

Po przybyciu do Węglówki należy wyjechać na Przełęcz Jaworzyce (na granicy Węglówki i Kobielnika), tam skręcić w las i jechać prosto przez około 3 km. Do Gościńca prowadzi dobrze utrzymana, a zimą odśnieżana droga. Pod budynkiem, znajdującym się na skraju lasu, znajduje się parking dla gości.


Poniżej przedstawiamy

lokalizację Gościńca na mapach Google. Przy lokalizacji Gościńca prosimy kierować się współrzędymi GPS: 49.759769, 20.063474

Do góry